Operacje prostaty

Operacje prostaty

Prostata to miniaturowy gruczoł w obrębie męskich narządów rozrodczych. Już młodzieńcy mogą cierpieć na problemy ze strony tego narządu. Młodzi panowie mogą chorować na zapalenie prostaty, dojrzali na przerost gruczołu krokowego, który może być zmianą nowotworową. W związku z tym ważne jest właściwe dbanie o kondycję tego ważnego gruczołu.
Leczenie prostaty jest rozmaite oraz zależy od rodzaju choroby. Przy stanach zapalenia prostaty stosuje się antybiotykoterapię, czy sztuka lekarska innymi środkami farmaceutycznymi. Należą do nich leki rozluźniające mięśnie, leki przeciwbólowe oraz przeciwzapalne. Istnieją również inne metody leczenia zapalenia prostaty, w szczególności:
– leczenie z zastosowaniem propolisu
– leczenie z zastosowaniem lewatywy
– ziołolecznictwo – tutaj często stosowaną rośliną leczniczą jest wierzbownica drobnokwiatowa.

W przypadku raka prostaty często stosuje się zabieg operacyjny.

Leczeniem męskich intymnych dolegliwości trudni się urolog. Większość mężczyzn obawia się oraz wstydzi badania prostaty, które odbywa się metodą “per rectum”, czyli przez odbyt. Jest to całkowicie niepotrzebne, ponieważ samo badanie trwa niespełna piętnaście minut, a może uratować życie.

Istotne jest, tak aby lekarz, do którego się udasz, był wykwalifikowany oraz podstępny, abyś czuł się swobodnie. Taką dobrą opcją jest wybór urologa Piotra Humańskiego, który bezbłędnie zadba o stan Twojej prostaty. Specjalizuje się jego osoba w laserowym leczeniu schorzeń prostaty i również leczeniu przerostu gruczołu krokowego.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji o tym urologu, przejdź na stronę internetową.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 14 (ostatnio: 19.05.2022 09:55:12)

Podlinkuj wpis:

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.